آغاز مرحله نهایی دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهربه گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این آیین گفت: مرحله پایانی این جشنواره با حضور 64 نفر از سراسر کشور برگزار می شود که این شمار از میان 370 شرکت کننده مرحله مقدماتی به این مرحله راه یافته اند.
حمیده ماحوزی افزود: در مرحله پایانی که منتخبان مرحله نخست بصورت حضوری با یکدیگر به رقابت می پردازند، شرکت کنندگان استان های بوشهر، تهران، فارس، زنجان، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، همدان و کرمانشاه حضور دارند.
وی ادامه داد: در این رویداد فرهنگی و هنری به هشت نفر برتر هر گروه (هشت نفره) که به مرحله نهایی می رسند لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی اهدا می شود.
ماحوزی گفت: جشنواره ملی مشاعره رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که امسال به علت همزمانی با فصل تابستان و گرمای هوا زمان برگزاری آن 19 مهر تعیین شد.
وی اضافه کرد:برگزاری این رویداد همواره یکی از مطالبات مهم مردم ولایت مدار و فرهنگ دوست استان بوشهر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه عکس رضوی، مشاعره دانش آموزی رضوی از دیگر برنامه های جنبی دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در استان بوشهر است.
ماحوزی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با وجود محدودیت های اعتباری و دست خالی جشنواره های مختلف استانی و ملی را برگزار می کند که اعتقاد داریم، باشکوه برگزار شدن به برکت جشنواره ملی مشاعره رضوی رقم می خورد.
این آئین به مناسبت همزمانی با ماه محرم، با سنج دمام و چاووشی خوانی آغاز شد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید