اجرای 20 برنامه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در هرمزگانبه گزارش ایرنا، علیرضا درویش نژاد عصر شنبه در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی به دلیل تداخل با ایام پایانی ماه صفر به یک هفته جلوتر منتقل شده و از امروز 20 آبان آغاز و تا 25 آبان ماه ادامه دارد.
وی ابیان داشت: از جمله مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته می توان به راه اندازی 10 ایستگاه مطالعه در سطح شهر، برگزاری نشست کتابخوانی با موضوع ” نا مهربانی با یار مهربان ‘ ، سمینار روش های صحیح مطالعه ، یادگیری صحیح و تقویت حافظه ، افتتاح کتابخانه تخصصی خلیج فارس ، کارگاه داستان نویسی کودک و نوجوان ، مراسم اهدای کتاب به مدارس ، مسابقه خلاصه نویسی کتاب ، شبی با داستان ، اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی ، اجرای طرح کتابگردی ، ایجاد و راه اندازی طرح کافه کتاب اشاره کرد.
این مقام مسئول اظهار کرد: جهت تثبیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در قشرهای مختلف نیاز به برنامه ریزی سالانه و اجرای آن در تمام ایام است.
درویش نژاد اظهار داشت : آگاهی و ارتقای سطح اجتماعی جامعه به مطالعه و کتابخوانی وابسته است و باید سعی کنیم فرهنگ مطالعه را از دوران کودکی برای فرزندانمان در خانه نهادینه کنیم.
وی به نقش خانواده ها در گسترش فرهنگ مطالعه تاکید کرد و گفت : متاسفانه کتاب ، اولین کالایی است که در سبد خرید خانواده ها به دلیل مشکلات مختلف حذف می شود و در این خصوص نیاز به فرهنگ سازی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه تربیت نسلی اندیشمند و پویا وابسته به گسترش فرهنگ مطالعه است، افزود: کتاب ، امروزه به یک ابزار تزئینی تبدیل شده و ضرورت مطالعه هنوز شکل نگرفته و باید از سن کودکی مطالعه و کتابخوانی را آموزش داد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید