انتشار پادکست جدید کتابخانه ملی برای کودکانبه گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در پادکست حاضر، صدای نویسندگان و مترجمانی مانند کیوان عبیدی آشتیانی، فرزانه مهری، مهدی حجوانی، احمد شاملو، مصطفی رحماندوست، غلامرضا امامی و رامین مولایی به گوش می‌رسد.
در این پادکست بخش‌هایی از کتاب‌های «با کفش‌های دیگران راه برو» اثر شارون کریچ و ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی، «مانولیتو به سفر می‌رود» اثر الویرا لیندو و ترجمه فرزانه مهری، «سفر باورنکردنی ادوارد» اثر کیت دی کامیلو و ترجمه مهدی حجوانی، «ماهی سیاه کوچولو» اثر صمد بهرنگی، «شازده کوچولو» اثر آنتوان دوسنت اگزوپری ترجمه احمد شاملو، «سه قصه» اثر امبرتو اکو و ترجمه غلامرضا امامی، «پنج تا انگشت بودند که» اثر مصطفی رحماندوست و «کافکا و عروسک مسافر» اثر جوردی سییرا فابرا و ترجمه رامین مولایی، خوانده می‌شود.
بر اساس این گزارش، در پادکست یادشده، بخش‌هایی از مجموعه‌های تلویزیونی «ماجراهای‌هاکلبری فین» براساس کتابی به همین عنوان اثر مارک تواین، «دور دنیا در هشتاد روز» برگرفته از کتابی به همین عنوان اثر ژول ورن و «ماجراجویی‌های شگفت انگیز نیلس» بر اساس رمانی با عنوان سفر شگرف نیلس هولگرسون در سرزمین سوئد اثر سلما لاگرلاف نیز به گوش می‌رسد.
همچنین متناسب با محتوای کتاب‌ها بخش‌هایی از آلبوم‌های موسیقی «پرنده خیال» اثر محمدرضا علیقلی، «دنیای شادی» و «ترانه شادی» اثر ناصر نظر انتخاب شده است. در شماره حاضر از قصه گویی ناهید شرف الدین برای کتاب «ماهی سیاه کوچولو» هم بهره برده شده است.
تصویر این شماره پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، از کتاب «سفرباورنکردنی ادوارد» انتخاب شده است.
یادآوری می‌شود، پیش از این از مجموعه پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید»، «انگار توی قصه‌ای»، «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی»، «قلب سپیدی بر سینه آن» و «درختم چتر خود را می‌گشاید»، منتشر شده است.
فراهنگ**1880 خبرنگار:پروین اروجیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید