بوشهر میزبان افتتاحیه هفته کتاب جمهوری اسلامی/ اختصاص 40 میلیارد ریال برای حمایت از مولفان و نویسندگانبه گزارش ایرنا، همایون امیرزاده روز چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: به این مناسبت بیش از 60 تن از نویسندگان مطرح کشور در بوشهر حضور پیدا می کنند.
وی بیان کرد: میزبانی این برنامه به منظور قدردانی از فرهنگ دوستان استان بوشهر به این استان اختصاص یافته است.
امیرزاده ادامه داد: بوشهر یک نمونه و استان هدف در بخش الگوی ترویج کتاب و کتابخوانی کتاب و کتابخوانی در سطح کشور است.
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: استان بوشهر برای حفظ و تداوم عنوان پایتختی کتاب ایران باید همچون گذشته برنامه های خود در حوزه کتاب بصورت مردم محور برگزار کند.
وی یادآور شد: بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 20 تا 26 آبان ماه امسال برگزار می شود.

* اختصاص 40 میلیارد ریال برای حمایت از مولفان و نویسندگان در استانها
امیرزاده در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: امسال 40 میلیارد ریال برای حمایت از مولفان و نویسندگان در اختیار ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور قرار گرفته است که این میزان در مقایسه با سال گذشته 33 درصد افزایش دارد.
وی یادآور شد: امسال برای نخستین بار ساماندهی انجمن های ادبی صورت می گیرد که در این راستا باید انجمن های یاد شده در استان ها شناسایی می شوند.
امیرزاده ادامه داد: امسال همچنین 28 میلیارد ریال اعتبار نیز برای طرح های خلاقانه فرهنگی استان ها اختصاص یافته است.
مرحله پایانی دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی با حضور 64 نفر راه یافته به مرحله پایانی در بوشهر آغاز شد و امشب ( چهارشنبه شب) با معرفی برگزیدگان پایان می یابد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید