بیش از 6 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی ورامین هستندمحمدرضا کریمی روز شنبه به مناسبت هفته کتاب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: شهرستان ورامین از هفت کتابخانه عمومی برخوردار است که این کتابخانه ها یکصد هزار جلد کتاب را در اختیار علاقمندان به مطالعه قرار می دهند.
وی گفت: از مجموع کتابخانه های عمومی ورامین، دو مرکز در مناطق محروم و کمتر برخوردار احداث شده و خدمات فرهنگی را به علاقمندان ارائه می کند.
کریم اظهار کرد: طی سال گذشته بیش از 13 هزار جلد کتاب به موجودی کتب کتابخانه های عمومی ورامین افزوده شده است.
وی گفت: بر اساس استاندارد ، به ازاء هر یکصد هزار نفر جمعیت باید 8 متر مربع فضای مطالعه وجود داشته باشد که با توجه به تعداد کتابخانه موجود ، سرانه فضای مطالعه ورامین بسیار پائین تر از استاندارد است.
وی بیان کرد: برای رسیدن به حد مطلوب از فضای کتابخانه ، ورامین حداقل به سه فضای جدید نیاز دارد.
رئیس کتابخانه های عمومی ورامین افزود: به منظور دسترسی آسان روستائیان به کتاب، یک دستگاه خودرو کتابخانه سیار در ورامین راه اندازی شده که این کتابخانه همه روزه به مناطق روستایی عزیمت کرده و کتب مختلف را در اختیار روستائیان قرار می دهد.
وی بیان کرد: کتابخانه سیار ورامین از 6 هزار جلد کتاب برخوردار است و علاوه بر ارائه کتاب ، برنامه های فرهنگی متعددی را در مناطق روستایی اجرا می کند تا افراد بیشتری به سمت فرهنگ کتابخوانی سوق پیدا کنند.
وی با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب گفت: اجرای جلسات نقد کتاب، اهدا کتاب به مدارس، برپایی نمایشگاه کتاب و جلسات کتابخوانی در مدارس از جمله برنامه های هفته کتابخوانی در ورامین است.
هفته کتابخوانی از 20 آبان آغاز می شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار : سید حسن میری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید