تمدید زمان فراخوان جشنواره ملی داستان کوتاه پرراس



به گزارش ایرنا، فریبا مصدق روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره با محوریت ادبیات داستانی و با هدف ارج گذاری به تلاش فعالان عرصه نویسندگی بویژه داستان کوتاه، ایجاد زمینه بروز استعدادهای جوان و نوظهور در این عرصه، ارائه‌ بسته‌های آموزشی علمی و عملیاتی برای پرورش استعدادها برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی پرراس در نخستین دوره تنها در یک بخش (داستان کوتاه) برگزار می‎شود اظهار داشت: آثار ارسال شده به جشنواره را استادان برجسته شامل احمد آرام، سعید بردستانی، حسن محمودی، شیوا مقانلو و علی خدایی داوری می کنند.
مصدق ادامه داد: بر اساس فراخوان منتشر شده این جشنواره، هر نویسنده فقط می‌تواند یک داستان کوتاه منتشر نشده خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کند.
وی گفت: موضوع داستان کوتاه این جشنواره آزاد است و داستان ارسالی نباید از هزار کلمه کمتر و از چهار هزار کلمه بیشتر باشد.
علاقه‎مندان به حضور در این جشنواره باید آثار خود را به‌صورت تک‌ داستان به نشانی الکترونیکی جشنوارهبه آدرس Parrasfestival@yahoo. Com ارسال کنند.
مصدق ادامه داد: به نفرات اول تا سوم این جشنواره به تریتب تندیس و 15 میلیون ریال، تندیس و 10میلیون ریال، تندیس و پنج میلیون ریال و نفرات چهارم تا دهم لوح تقدیر اهدا می شود و 10 اثر برتر جشنواره نیز در قالب یک کتاب چاپ می شود.
دبیر علمی جشنواره داستان کوتاه پرراس، اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره، تاکید بر خلاقیت و کشف استعدادهای نو و حمایت از نویسندگان جوان است.
وی افزود: جشنواره محدودیت سنی ندارد و بصورت آزاد برگزار می‌شود و تاکید داریم که آثار از تازگی و نوآوری لازم برای انتخاب برخوردار باشند.
عبدالله رئیسی افزود: بعد از اتمام دور نخست این جشنواره، تصمیم داریم نشست‌هایی را به صورت 2 هفتگی و مداوم با عنوان پرراسبرگزار کنیم که آشنایی با ویژگی های داستان کوتاه و مرور بر داستان‌های کوتاه جهان و ایران از جمله اهداف پیش پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: تلاش ما بطور صرف برگزاری یک جشنواره داستانی نیست، بلکه این گام را فرصت و بهانه‌ای برای هم افزایی و آموزش ادبیات داستانی قرار دادیم.
رئیسی یادآور شد: آیین پایانی این جشنواره آذرماه سال جاری در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر برگزار می‎شود.
پرراس یکی از قله های مرتفع کوه گیسکان (از توابع ارم واقع در 5 کیلومتری شرق برازجان) است.
7212/6043** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید