جذب اعتبارات ملی برای اتمام کتابخانه مرکزی اراک توسط مسئولان دنبال شودعلی اکبر کریمی روز شنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه دهگان کلانشهر اراک افزود: طرح کتابخانه مرکزی اراک با تلاش مسئولان استان مرکزی تا کنون با حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است که نیاز است اتمام این طرح به عنوان یکی از زیر ساخت های مهم فرهنگی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
وی، به روز بودن کتابخانه ها را یکی از عوامل مهم جذب مخاطب دانست و ادامه داد: در صورتی که کتاب های موجود در کتابخانه ها جوابگوی ذائقه و نیاز جوانان و افراد جامعه باشد می تواند به پایگاهی مناسب در زمان اوقات فراغت افراد تبدیل شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: توجه ویژه به کتابخانه ها و تجهیز این نهاد نقش مهمی در جذب افراد جامعه به خصوص نسل جوان دارد.
سرپرست کتابخانه های استان مرکزی در این نشست گفت: هم اکنون 73 کتابخانه نهادی و 9 کتابخانه مشارکتی زیر نظر اداره کل کتابخانه های این استان فعال است.
علی اکبر احمدی افزود: یک میلیون و 84 هزار و 936 جلد کتاب در کتابخانه های نهادی استان مرکزی نگهداری می شود.
وی نذر کتاب و اهدای کتاب یکی از طرح های اداره کل کتابخانه های استان مرکزی برای جذب کتاب در کتابخانه های استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: در مدت یک هفته گذشته حدود یک هزار کتاب در این طرح ها به کتابخانه های استان اهدا شد.
مدیرکل کتابخانه های استان مرکزی با یادآوری طلب 30 میلیارد ریالی این اداره کل از شهرداری کلانشهر اراک افزود: سال گذشته و امسال هیچ گونه پرداختی توسط شهرداری راک به کتابخانه های استان انجام نشده است.
احمدی یادآور شد: عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی اراک از سال 93 در زمینی به مساحت 6 هزار و 800 متر مربع با 18 هزار متر مربع زیر بنا در هفت طبقه آغاز شده است و تا کنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ادامه داد: امسال حدود 15 میلیارد ریال اعتبار به طرح کتابخانه مرکزی اراک اختصاص یافته است که تکمیل این طرح به نگاه ویژه مسئولان نیاز دارد .
استان مرکزی 73 کتابخانه و 53 هزار و 169 عضو کتابخوان فعال دارد.
3 و 75 صدم درصد مردم استان مرکزی عضو کتابخانه ها هستند.
1955/3075/خبرنگار:مهدی عظیمی*** انتشاردهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید