شهرداری کوثر بدهی زیادی به اداره کتابخانه ها داردبه گزارش ایرنا ، علیرضا علیپور روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر بر لزوم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری تاکید کرد.
او گفت: بخش عمده هزینه خدمات و فعالیت های کتابخانه ای از محل نیم درصد پرداختی شهرداری ها تامین می شود.
علیپور در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم کمک دهیاری ها و بخشداری به کتابخانه های روستایی فیروز و زرج آباد اشاره کرد و افزود: فعالیت کتابخانه های عمومی در مناطق روستایی برکات فرهنگی بیشماری برای جامعه و روستاییان دارد.
وی همکاری بین ادارات شهرستان کوثر را کم نظیر دانست و اظهار کرد: در ایام برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی شاهد همکاری سازنده بین ادارات بودیم که نتیجه آن نیز مشارکت قابل توجه مردم در جشنواره بود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر همچنین از روند افزایشی اعتبارات مصوب برای کتابخانه های عمومی از سال 92 تا 96 خبر داد و گفت: امیدوارم با تخصیص اعتبار درنظر گرفته شده، شاهد کاهش مشکلات کتابخانه ها باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز در این جلسه با تقدیر از حمایت فرماندار و همکاری اعضای انجمن در برنامه های کتابخانه ای، جشنواره کتابخوانی رضوی را سمبل همکاری های فرهنگی ارگان های اجرایی برشمرد.
رباب عزیزخانی، نقش مدارس را در برنامه های فرهنگی و کتابخانه ای مورد اشاره قرار داده و افزود: برای داشتن نسل کتاب خوان و آگاه نیازمند برنامه ریزی برای ترغیب نوآموزان و دانش آموزان به سمت کتاب و مطالعه هستیم.
وی به نقش شبکه های اجتماعی در میزان سرانه کتابخوانی اشاره کرد و افزود: این بهانه مناسبی نیست که همه مشکلات کتابخوانی را به شبکه های اجتماعی مرتبط بدانیم چرا که در کشورهای توسعه یافته که از زیرساخت های بسیار پیشرفته ای در حوزه فناوری اطلاعات و شبکه های اجتماعی برخوردارند، سرانه کتابخوانی و عضویت در کتابخانه های عمومی بسیار بالاست.
او همچنین راه اندازی کتابخانه عمومی سیار برای مناطق روستائی دورافتاده را راهکار مناسبی برای ارائه خدمات دانست و خواستار مساعدت فرمانداری در این خصوص شد.
شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در 85 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید