شیراز، کلانشهری که کتابخانه عمومی مرکزی نداردروح الله منوچهری سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد:‌ نزدیک به 2 سال است که بودجه های مربوط به ساخت کتابخانه عمومی در شیراز برگشت می خورد چون زمین برای ساخت آن تامین نشده است.
این مقام مسئول گفت:یکی از نیکوکاران شیراز هزینه ساخت یک کتابخانه خیرساز در شیراز را تامین کرده است که در حال حاضر مشغول رایزنی برای دریافت زمین برای این کتابخانه هستیم و مراحل آن انجام شده است.
سهم شیراز از مجموع 223 کتابخانه عمومی استان فارس 29 کتابخانه است که منوچهری معتقد است شیراز باید کتابخانه های بیشتر و مجهزتری داشته باشد.
قدیمی ترین کتابخانه عمومی شهر شیراز و استان فارس، کتابخانه شهید آیت الله دستغیب است که 14 مرداد 1329 گشایش یافت و به توصیف سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس هنوز همان آجرها و سنگ بناها کتاب ها را درخود جای داده اند.
منوچهری اظهارداشت:‌بخش نشریات این کتابخانه از غنی ترین بخش های آن و در کشور بی نظیر است با این حال مکان آن کوچک است.
خبرنگارانی که پنجشنبه 9 شهریور 96 از بخش نشریات کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز دیدن کردند، از گرمای این مکان و مشاهده جای کوچک و برخی آسیب ها به نشریات و مجلات خاطراتی در ذهنشان ماند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت:‌ما روزانه در کتابخانه های عمومی فارس نزدیک به 40 برنامه برگزار می کنیم و از خبرنگاران می خواهیم با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی از فعالیت های ما اطلاع رسانی کنند.
وی یکی از اقدامات این نهاد برای کتابخوان کردن مردم را به کارگیری سازمان های مردمی و خیرین در این زمینه ذکر کرد و ادامه داد:‌ کارگروه تامین منابع در انجمن خیرین برای مردم کتاب تهیه و با مراجعه به شهرستان ها نیاز سنجی می کند.
منوچهری اعلام کرد که عضویت افراد مختلف در کتابخانه های عمومی فارس بسیار آسان است و هزینه اندکی بابت حق عضویت دریافت می شود و دارنده کارت عضویت می تواند از تمام کتابخانه های عمومی کشور استفاده کند.
خبرنگار :‌غلامرضا مالک زاده ** انتشار :‌غلامرضا مالک زاده
1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید