عکاس سیستان وبلوچستان رتبه اول جشنواره مونو ویژنحسین مسگرانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سوری با مجموعه عکس دختران انتظار در بخش فتوژورنالیسم رقابت های عکاسی مونو ویژن لندن توانست رتبه نخست را کسب کند.
وی ادامه داد: همچنین مجموعه آخرین عکس این هنرمند استان در بخش پرتره همین جشنواره از طرف هیات داوران تقدیر شد.
وی افزود: مونو ویژن رقابت های عکاسی در کشور انگلستان شهر لندن است که هر ساله در میان عکاسان جهان برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مجموعه عکس دختران انتظار این هنرمند استان که در ندامتگاه «دختران شهر زیبا» تهران گرفته شده یکی از موفق ترین مجموعه عکس های ایرانی در سال 2016 و 2017 در جهان بوده است.
صادق سوری متولد 1364 در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سال 82 پس از آشنایی با انجمن سینمای جوان خیلی اتفاقی وارد عرصه سینما و عکاسی شدم و آغاز فعالیتم در حوزه تصویربرداری سینمای مستند و داستانی مربوط به سال 87 بوده است.
وی افزود: از سال 87 به صورت حرفه ای تر وارد عرصه عکاسی مستند اجتماعی شدم و سال 88 نخستین جایزه عکاسی خود را گرفتم و تا سال های 90 و 91 دریافت جوایز با تعداد کمتر ادامه داشت.
وی اظهار داشت: اما در چهار سال اخیر موفق به کسب بالاترین جوایز عکاسی مستند اجتماعی در داخل و خارج از کشور شدم.
وی گفت: سال ۲۰۱۷ به عنوان عکاس تاثیر گذار در جشنواره پرتره آلمان انتخاب شدم و جایزه نخست و ۶ هفته سفر تحقیقاتی پژوهشی این جشنواره را از آن خود کردم.
وی از دیگر افتخارات خود به مجموعه عکس «دختران انتظار» اشاره کرد که موفق به دریافت جایزه صلح یونیسف در سال ۲۰۱۵ و بهترین مجموعه عکس در بخش زندگی معاصر در جشنواره پویی جشن تصویر سال آمریکا ۲۰۱۵ شد.
به گزارش ایرنا قرار گرفتن در ردیف ۶۰ مجموعه برتر عکس جوانان زیر ۳۵ سال هانوفر ۲۰۱۶ آلمان، جایزه نخست لنز کالچر ۲۰۱۵، جایزه نخست Rendez Vous Image فرانسه در سال ۲۰۱۷، تقدیر هیات جشنواره فتوژورنالیست روسیه ۲۰۱۷، مدال برنز عکاسان بدون مرز اسپانیا ۲۰۱۷، روبان افتخار مجموعه جشنواره های ایتالیا ۲۰۱۷ و تقدیر هیات داوران جشنواره پولانسکی ۲۰۱۷ از مهمترین موفقیت های این عکاس در عرصه جهانی است.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت از جمله استان های هنرمندپرور کشور است.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید