فرقانی نماینده استادان دانشگاه در شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای شدبه گزارش گروه اخبار فرهنگی ایرنا از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد ، مجمع روسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران امروز دوشنبه با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها برگزار شد.
شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای متشکل از 2 نفر از مدیران مسئول، یک نفر استاد ارتباطات به انتخاب مجمع روسای دانشکده های ارتباطات، یک نفر پیشکسوت مطبوعاتی و یک نفر حقوقدان مسلط به حقوق مطبوعات است. تا کنون 22 نفر برای انتخاب نماینده مدیران مسئول در این شورا، نامزد شده‌اند.
رسیدگی به شکایت اشخاص از رسانه‌های امضاکننده‌ میثاق‌، اعتراض رسانه‌ها به یک‌دیگر و روزنامه‌نگاران آن‌ها به رسانه متبوع خود به عهده این شورا است. آیین‌نامه و تصمیمات شورا نمی‌تواند ناقض قوانین جاری به ویژه قانون مطبوعات باشد.
شورای داوری علاوه بر رسیدگی به مواردی که از سوی ذی‌نفعان به شورا ارجاع می‌شود، هرسال در موعد معینی گزارش رعایت مفاد این منشور از سوی همه امضا کنندگان را تهیه و منتشر می‌کند.
جلسه امروز مجمع با حضور حسین انتظامی، محمد مهدی فرقانی، هادی خانیکی، محمود احمدی افزادی، سید وحید عقیلی، مهدی منتظر قائم و خانم‌ها گیتا علی آبادی، رها خرازی آذر، نازنین ملکیان، سارا محمدپور، پروانه دانش و نسترین خواجه نوری برگزار شد.
فراهنگ**1540**1823
دریافت: حمید بحرینیان*انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید