مسجد 72 تن و مقبره الشهدا در محدوده غرب تهران به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، مسجد 72 تن در میدان آزادی(منطقه 9 تهران) و در زمینی به مساحت یک هزار و 200 مترمربع با زیربنای 4هزار و 500مترمربع در چهار طبقه با ظرفیت 650 نمازگزار احداث شده است.
این مسجد با توجه به موقعیت قرارگیری مبنی بر توزیع سفر در مجاورت پایانه مسافربری مدرن شهری؛ ایستگاه مترو، اتوبوس، تاکسی، فرودگاه با هدف اقامه نماز و ارائه خدمات مورد نیاز به مسافران احداث شده است.
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه مسجد 72 تن، نخستین مسجد شاخص در مبادی ورودی تهران است، گفت: این مسجد شامل 2شبستان، 2سالن اجتماعات ویژه آقایان و بانوان و 2طبقه فضای فرهنگی و کتابخانه است که به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات به شهروندان می پردازد.
پروژه مقبره الشهدا نیز در خیابان آزادی(منطقه 2 شهر تهران) احداث شده، این مجموعه در حدود 300متر مربع فضای مذهبی مقبره و حسینیه برای اقامه نماز و برگزاری مراسم مذهبی و حدود 100 مترمربع فضای پشتیبانی و اداری برای ارائه خدمات عمومی به مردم در زمینی به مساحت حدود یکهزار و 100 مترمربع و زیربنای 400 متر مربع ساخته شده است.
پیکر پاک 6 شهید گمنام عملیات های کربلای پنج، دارخوین، شلمچه، والفجر هشت فاو، فکه و مجنون در مقبره الشهدا بخاک سپرده شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام7245**7243**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید