نمایشگاه دائمی نشر در ایلام دایر می شودبه گزارش ایرنا، علی محمد نیاکان روز شنبه در نشست با فعالان حوزه نشر استان ایلام افزود: مکان این نمایشگاه توسط این اداره کل مهیا و در آینده نزدیک برای نمایش تازه های نشر در اختیار این ناشران قرار خواهد گرفت.
وی همچینن به تشکیل تعاونی منتشران برای نخستین بار در استان اشاره و اظهار کرد: این تعاونی با هدف رفع مشکلات این افراد و تبادل و هم اندیشی و تعامل این اداره کل با ناشران تشکیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون حمایت های مختلفی در حوزه نشر از ناشران استان صورت گرفته ادامه داد: ناشرانی که کتابهای بیشتری و با کیفیت مطلوب چاپ کنند این اداره کل حمایت مالی لازم را از آثار آنها می کند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به افزایش روند چاپ و نشر کتاب در این استان در نیمه نخست امسال گفت: در این مدت 107 عنوان کتاب با بیش از 120 هزار نسخه در استان چاپ و منتشر شده در حالیکه طی مدت مشابه پارسال تعداد کتاب های چاپ شده استان 75 عنوان با 90 هزار جلد بوده است.
وی ادامه داد: این کتاب ها با موضوع های مختلف از جمله ادبیات و فرهنگ بومی، محلی، دفاع مقدس، کودک و نوجوان، دینی و مذهبی و عمومی چاپ شده اند.
نیاکان همچنین از خرید شماری از کتاب های چاپ شده از نویسندگان خبر داد و هدف از این اقدام را حمایت از تولید و نشر کتاب و تشویق نویسندگان عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه هم اینک 24 ناشر در استان ایلام فعالیت دارند، یادآور شد: 350 نویسنده در استان ایلام فعال و کار نگارش و نشر کتاب را انجام می دهند.
برگزاری نشست های مستمر با ناشران، تشکیل کارگاه آموزشی، پیگیری سهمیه کاغذ و غیره از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.
خبرنگار: آزاده خرم**انتشار دهنده :شهریار حیدری فر
/6034/7171انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید