نمایشگاه مشترک عکس ایرنا و شین هوا نشانگر دوستی دیرینه دو کشور است«سای مینگ ژاو» (Cai ming Zhhao) روز پنجشنبه و در حاشیه برگزاری اولین نمایشگاه مشترک عکس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و خبرگزاری رسمی چین (شین هوا) اعلام کرد که این نمایشگاه ماحصل تلاش مسئولان و دست اندرکاران این دو رسانه رسمی است که امروز به بار نشسته است.
رئیس خبرگزاری رسمی چین همچنین گفت که شروع به کار این نمایشگاه که با گشایش بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن همزمان شده، می تواند نوید بخش دوران تازه همکاریهای دو رسانه معتبر و قدیمی ایران و چین باشد.
وی گفت که زمان زیادی برای انجام این نمایشگاه در اختیار نداشتیم اما با تلاش دست اندرکاران دو خبرگزاری «ایرنا» و «شین هوا» این مهم عملی شد.
«سای مینگ ژاو» همچنین از اینکه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین با حضور ایران به عنوان میهمان ویژه فعالیت خود را آغاز کرده است ابراز خرسندی کرد و گفت که برپایی این نمایشگاه عکس در چنین محیط مناسبی، فرصت مغتنمی را ایجاد کرده است تا آشنایی مردم با ویژگیهای فرهنگی دو کشور بیشتر شود.
گفتنی است، نمایشگاه مشترک عکس «ایرنا» و «شین هوا» امروز با هدف افزایش روابط بین رسانه های رسمی دو کشور و همچنین توسعه همکاری های دو جانبه و نیز ارتقای سطح روابط دوجانبه در محل برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین در شهر پکن گشایش یافت.
در آیین گشایش این نمایشگاه «لیو یون شان» (liu yun shan) عضو کادر رهبری حزب کمونیست چین، علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران، محمد رسول الماسیه رایزن فرهنگی ایران در چین، «سای مینگ ژاو» (Cai ming Zhhao) رییس خبرگزاری شین هوا، معاون سازمان رادیو، تلویزیون، فیلم و انتشارات چین و تنی چند از مقامات فرهنگی این کشور حضور داشتند.
در نمایشگاه مشترک عکس دو خبرگزاری رسمی ایران و چین که توافق برگزاری آن در پایتخت های دو کشور در جریان سفر تیر ماه سالجاری محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به چین و دیدار وی با همتای چینی اش حاصل شد، بیش از 100 قطعه عکس با موضوع های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، تاریخی، ورزشی و جاذبه های طبیعی و گردشگری به نمایش گذاشته شده است.
همچنین قرار است ایرنا و شین هوا در چارچوب همکاریهای دوجانبه و توسعه مناسبات فرهنگی خود نمایشگاه عکس مشترک دیگری را در سالجاری به مناسبت هفته فرهنگی چین در تهران با حضور مقامات فرهنگی دو کشور برگزار کنند.
سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) مهر ماه سال گذشته نیز همراه با یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره جنوبی به طور همزمان در شهرهای تهران و سئول به عنوان پایتخت های دو کشور، اقدام به برپایی نمایشگاه مشترک عکس کرده است.
آساق**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید