هفته کتاب را به برنامه ای ملی تبدیل کنیمبه گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه کتاب، در متن پیام مجید غلامی جلیسه که عصر شنبه انتشار یافته، آمده است: فرهنگ سازی مسئله کتاب و کتابخوانی، نیازمند عزم ملی است؛ به طوری که ما در بیست و پنجمین دوره هفته کتاب شاهد مردمی تر شدن برنامه های این دوره نسبت به دوره های قبل هستیم. لذا همه نهادهای فرهنگی می توانند با برنامه ریزی در جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه، گام بردارند.
وی می افزاید: انتخاب شعار «آینده روشن و خانواده کتابخوان» برای این دوره از هفته کتاب حکایت از اهمیت ونقش کتاب در خانواده ها به عنوان نهادی بسیار موثری در ایجاد عادت به مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دارد.
دبیر بیست وپنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد: امیدوارم‌ با فرا رسیدن‌ هفته‌ کتاب، مسئولان و متولیان و تمام کسانی که در راه ترویج‌ و تسهیل‌ کتاب‌ و کتابخوانی‌ تلاش می کنند، نقشه راهی موثر و کارا درباره‌ی‌ رواج کتاب و کتابخوانی به عنوان موضوعی مهم‌ و حیاتی‌ در جامعه امروز ما طراحی کنند.
«اینجانب هفته کتاب و کتابخوانی را به جامعه اهل فرهنگ، هنر و اندیشه تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون را برای این عزیزان در گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه آرزومندم».
دبیر بیست وپنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 20 تا 26 آبان ماه برگزار می شود.
فراهنگ ** دریافت: حمید بحرینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید