چهارمین دوره تربیت مدرس برای استادان غیرایرانی برگزار شدبه گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سعدی، رضامراد صحرایی با اشاره به اهمیت تربیت مدرس زبان فارسی برای خارج از کشور اظهار کرد: مدرسان زبان فارسی غیر ایرانی در این دوره ضمن آشنایی با نظام ها و زیر نظام های زبان فارسی، روش های مختلف تدریس این زبان را آموزش دیدند.
وی ادامه داد: «روش تدریس مهارت صحبت کردن و مکالمه»، «روش تدریس آموزش مهارت دستور و نگارش» و «آشنایی با ادبیات زبان فارسی» از دیگر مباحثی است که در این دوره به مدرسان آموزش داده شده است.
صحرایی با اشاره به کتاب های آموزش زبان فارسی تالیف شده توسط بنیاد سعدی اضافه کرد: از آنجا که تصمیم گرفته شد تا کتاب «مینا»، به عنوان یکی از کتابهای آموزش زبان فارسی که اخیرا در بنیاد سعدی تالیف شده به صورت گسترده در اختیار زبان آموزان خارج از کشور قرار گیرد، در این دوره برای مدرسان، آموزش روش تدریس این کتاب محوریت داشت.
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی ادامه داد: فارغ التحصیلان این دوره، گواهی بنیاد سعدی مبنی بر «صلاحیت تدریس در سطح مقدماتی و پیش میانی با محوریت آموزش کتاب مینا» را دریافت خواهند کرد و در کشور خودشان می­توانند با قوت و مهارت­های بیشتری به تدریس زبان فارسی بپردازند.
وی با بیان اینکه تاکنون در بنیاد سعدی بیش از 30 دوره تربیت مدرس برای معلمان ایرانی و غیر ایرانی برگزار شده، گفت: در هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی امسال نیز به صورت همزمان، دوره تربیت مدرس برای غیرفارسی زبانان برگزار شد که بسیار مفید بود.
مراد صحرایی افزود: مرداد ماه جاری، دو دوره کارگاه روش تدریس صحبت کردن و مکالمه ویژه مدرسان ایرانی با حضور بیش از 30 نفر از فارغ التحصیلان رشته های زبان و ادبیات فارسی، زبان شناسی، آزفا (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ) و گرایش آموزش از یکی از زبان های غیر فارسی برگزار شد.
فراهنگ ** 1880 ** خبرنگار :پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید