یک هزار و 68 اثر به دبیرخانه یازدهمین جشنواره داستان بانه ارسال شدصدیق کریم پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه به 2 زبان فارسی و کوردی در بخش داستان، داستان کودکان، نوجوانان و وتار برگزار می شود.
وی افزود: 60 داستان از مجموع آثار ارسال شده با نظر هیات داوران به بخش نهایی جشنواره معرفی می شود که شامل 30 داستان فارسی و 30 داستان به زبان کوردی است و در بخش کودکان نیز 6 داستان به زبان فارسی و کوردی قرائت می شود.
کریم پور با بیان اینکه در بخش وتار سه وتار به زبان فارسی و سه وتار به زبان کوردی در این جشنواره قرائت می شود، تاکید کرد: این جشنواره قرار بود پارسال برگزار شود اما بدلیل مشکلات مالی به آذر ماه امسال موکول شد.
وی تجلیل از شخصیت های برجسته داستان نویسی را یکی از برنامه های جشنواره امسال اعلام کرد و گفت: در این جشنواره از فتاح امیری بخاطر خدمات ارزشمندش به داستان و رومان کوردی و از حسین میرعابدینی بخاطر خدماتش به ادبیات فارسی تجلیل می شود.
وی اضافه کرد: امسال 2 رومان نویس از تاجکستان و افغانستان نیز در جشنواره داستان بانه به عنوان مهمان ویژه دعوت شده اند و از اقلیم کردستان عراق نیز چهار نویسنده در جشنواره حضور خواهند داشت.
به گفته دبیر یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه، جشنواره سراسری داستان بانه در سال های قبل بین چند استان برگزار می شد اما امسال به صورت سراسری برگزار می شود.
کریم پور افزود: در جشنواره های قبلی رمان نویسان برجسته ادبیات فارسی و کوردی سراسر کشور شرکت داشتند امسال هم شخصیت ها و نویسنده های بزرگ داخلی و خارجی برای حضور در جشنواره دعوت شده اند.
به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره داستان بانه سال 76 برگزار شد و آخرین دوره آن نیز سال 91 بود، مشکلات مالی و کمبود امکانات دلیل اصلی وفقه پنج ساله در برگزاری این جشنواره بوده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: زینب طلایی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7469/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید