43 اثر به جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی وتار ارسال شده بودبه گزارش خبرنگار ایرنا، امین مرادی روز چهارشنبه در اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی وتار در پردیس سینمایی بهمن سنندج افزود: این آثار از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ایلام، کرمانشاه، همدان، لرستان و کردستان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
وی اظهار کرد: با داوری هیات داوران، هفت اثر از این تعداد از استان های کردستان، آذربایجان غربی و همدان به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کردند و طی 2 روز این نمایش ها در سنندج اجرا شد.
رئیس حوزه هنری کردستان حمایت از تولیدات، ایجاد تعامل هنرمندان جوان با اساتید، تقویت بنیه فرهنگی، کشف استعدادها و تشویق و ترغیب نمایشنامه نویسان منطقه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
وی اظهار کرد: پایه و اساس یک کار هنری متن است و جشنواره نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی وتار نیز در همین راستا برگزار شده و امیدواریم بتوانیم این کارها را در صحنه اجرا کنیم.
مرادی با بیان اینکه هنر نمایش بیشتر از سایر هنرها برایند و معرف فرهنگ ملت ها است گفت: هنر نمایش تنها هنری است که با وجود مخاطب و تماشاگر شکل می گیرد و دارای ظرفیت هایی برای انتقال پیام و محتوا است.
به گفته وی هنر نمایش دارای سه ضلع هنرمندان، مخاطب و محتوا است که به همدیگر وابسته هستند و بدون یکدیگر شکل نمی گیرند و معنایی ندارند.
هنرمند کردستانی نیز در این مراسم با بیان اینکه هنر تئاتر در کردستان وضعیت خوبی ندارد گفت: سنندج زیرساخت های موجود هنر تئاتر را ندارد و در مقایسه با سایر شهرهای کشور در این زمینه شهری فقیر و تهی دست است.
صابر نیکبخت با بیان اینکه هنر تئاتر نیازمند توجه جدی است از مسئولان خواست مکان ویژه ای برای این هنر در استان در نظر گرفته شود تا هنرمندان بدون دغدغه به خلق آثار خود بپردازند.
در ادامه این آیین از کتاب های ‘پاساری و لک لک ها’ تولید واحد نمایش حوزه هنری کردستان و نویسندگی صابر نیکبخت رونمایی شد و برترین های جشنواره نیز تجلیل شدند.
پنجمین جشنواره منطقه ای نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی وتار با حضور هفت گروه نمایشی از استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، همدان و کردستان و همچنین یک گروه نمایشی در بخش جنبی 23 تا 25 مرداد در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.
**خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار دهنده: امید بهمنی
7348/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید